foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Jesteś tutaj:

W środę, 28 marca br., o godzinie 9.25 w Porcie Lotniczym im. W. Reymonta w Łodzi wylądował samolot Bombardier CRJ-900 D-ACNM w barwach Lufthansy, narodowego przewoźnika Republiki Federalnej Niemiec, inaugurując tym samym nowe połączenie pomiędzy Łodzią a Monachium. Rejs o numerze LH1628 (LH1629 LDZ-MUC) wystartował z Niemiec o godz. 8:05, a w Łodzi wylądował po godzinie i 20 minutach lotu. Maszyna została powitana salwą wodną przez Lotniskową Straż Pożarną. W drogę powrotną samolot wystartował o godz. 10:00.

AAB 5558QQ

 

Bombardier CRJ-900 D-ACNM, który wylądował w Łodzi został zaprezentowany w nowych w barwach Lufthansy. Jest to jeden z pięciu samolotów, jaki lata obecnie w nowym malowaniu niemieckiego narodowego przewoźnika. W inauguracyjny rejs do Łodzi samolot pilotowała załoga w składzie: kapitan Markus Dorsch oraz I pilot Markus Grahn i Alexander Herrmann. Załogę kabinową stanowili: stewardesa Anja-Christina Kunz oraz steward – mieszkaniec Łodzi – Błażej Czołnik.

AAB 5620Q

 Bombardier Canadair Regional Jet (Bombardier CRJ) to rodzina odrzutowych samolotów pasażerskich produkowanych przez kanadyjską firmę Bombardier Aerospace od 1991 roku. Pierwszym odbiorcą maszyny CRJ-100 był niemiecki przewoźnik Lufthansa CityLine. Bombardier CRJ-900 to przedłużona wersja modelu CRJ-700 posiadająca wydzieloną klasę biznes, zmienną liczbę siedzeń dla pasażerów w klasie standard oraz dwie toalety. Bombardier CRJ-900 nr rejestracyjny D-ACNM, nr seryjny 15253, został wyprodukowany na początku 2010 roku i oblatany pod rejestracją C-GHZZ. Zarejestrowany w kwietniu 2010 roku jako D-ACNM w barwach przewoźnika Eurowings. W trakcie eksploatacji latał dla linii Germanwings od 30 marca 2014 do 24 października 2015 roku. Od marca 2017 roku operuje w barwach linii Lufthansa CityLine.

AAB 5639qq

AAB 5641qqqq

 

Cieszymy się z otwarcia kolejnego, ważnego połączenia z Polski, która jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków dla w Europie. Port Lotniczy w Łodzi to 9. polskie lotnisko, do którego latamy, co potwierdza naszą pozycję wiodącej, międzynarodowej tradycyjnej linii lotniczej w Polsce. Dzięki pięciu rejsom tygodniowo, oferta Lufthansy jest doskonałym wyborem nie tylko dla tych, którzy chcą podróżować po całym świecie, ale także dla pasażerów biznesowych, których obecność w regionie ciągle wzrasta. Od dziś podróżujący z Łodzi będą mogli wybrać spośród 137 kierunków w 44 krajach, które oferujemy obecnie z Monachium.” – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Na lądowanie pierwszego bombardiera CRJ-900 w barwach Lufthansy w Łodzi czekano od lat. – Po raz pierwszy mówiło się w Łodzi o Lufthansie 12 lat temu – opowiada Artur Fraj, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Łódź. – Ale pozyskanie przewoźnika to proces, który wymaga czasu, dobrego przygotowania i nawiązania relacji. Kiedy prezesem łódzkiego lotniska została Anna Midera, za cel postawiła sobie, aby łódzkie lotnisko stało się rozpoznawalną marką na rynku lotniczym. Pierwszym krokiem ku temu było odezwanie się do wszystkich europejskich przewoźników. Drugim – zaprezentowanie się na World Routes 2017 ze stoiskiem lotniska, miasta Łódź i regionu łódzkiego. To był debiut łódzkiego portu lotniczego na tej imprezie w charakterze wystawcy.

AAB 5700QQ

Mam nadzieję, że to pierwsza i nie ostatnia decyzja Lufthansy dotycząca obsługi naszego lotniska – mówiła podczas inauguracji przewoźnika na łódzkim lotnisku Prezydent Miasta Hanna Zdanowska. – Mistrzostwa świata w piłce nożnej do lat 20 czy wystawa Expo w 2024 r. to momenty, gdy Łódź będzie przyjmować ogromny napływ turystów. Miasto zmienia się, jest dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem gospodarczym. Zmienia się też sposób podróżowania i spędzania wolnego czasu mieszkańców. Dlatego te loty są bardzo dla nas ważne.

Z nieco innej perspektywy na obecność Lufthansy w łódzkim porcie patrzy jego Prezes Anna Midera. – Marka Lufthansa pomoże nam w rozmowach z innymi przewoźnikami. Jej obecność tutaj to potwierdzenie, że mamy potencjał gospodarczy, jesteśmy trzecim największym w Polsce miastem, które jest ważnym ośrodkiem, co potwierdziły analizy przewoźnika. To miasto, które rozwija się dużo szybciej niż inne, i jest to dostrzegane – mówi Midera.