foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Jesteś tutaj:

W przeciągu dwóch tygodni lutego na łódzkim lotnisku odbyły się dwie konferencje poświęcone podpisanym ostatnio porozumieniom o otwarciu nowych kierunków lotniczych w sezonie letnim na Ukrainę i do Włoch.

Podczas pierwszej z nich, która odbyła się 5 lutego, ogłoszono połączenie Kijów – Łódź – Kijów oraz Lwów – Łódź – Lwów. Oba połączenia będą realizowane przez ukraińską tanią linię lotniczą SkyUp, która dysponuje samolotami typu Boeing 737. Loty do Kijowa na lotnisko Boryspol rozpoczną się 29 marca, początkowo z częstotliwością dwa dni w tygodniu (poniedziałek i piątek), by od 25 kwietnia zwiększyć ilość połączeń na cztery loty tygodniowo (poniedziałek, środa, piątek i niedziela). Loty do Lwowa zainaugurują 30 kwietnia i będą realizowane w poniedziałek i piątek.

 AAA1401QQ

 AAA1419QQ

Kolejna konferencja odbyła się 15 lutego. Tym razem ogłoszono kierunek południowy – czyli Włochy, a konkretnie kontynentalny kierunek do Forli położonego pomiędzy Bolonią a Rimini i dalej na Sycylię – lotnisko Trapani. Jest to typowo kierunek wakacyjny, który będzie obsługiwany przez greckiego przewoźnika Lumiwings. Loty mają się rozpocząć 1 czerwca i być realizowane we wtorki i soboty.

 AAB6948QQ

 AAB6937QQ

 

Zdjęcia: Andrzej Amerski