foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Jesteś tutaj:

Łódź - Warna

We wtorek, 16 czerwca 2020r., odbyła się w Porcie Lotniczym Łódź im. W. Reymonta konferencja prasowa, podczas której władze lotnictwa ogłosiły nowy kierunek wakacyjny uruchamiany w dobie COVID-19 do Warny w Bułgarii. Loty w formule czarter-mix rozpoczną się od 7 lipca i będą odbywały się raz w tygodniu we wtorki. Wylot z Warny do Łodzi przewidziany jest na godz. 6:50 czasu lokalnego (jako rejs V02539). W drogę powrotną (rejs V02540) samolot wystartuje o 8:20, by lądować nad Morzem Czarnym o godz. 11:00. Rejs będzie obsługiwany przez bułgarską linię VoyageAir samolotem Boeing 737-500.

  AAA2851QQ

Jednocześnie podczas konferencji władze potwierdziły rozpoczęcie lotów przez linię Ryanair od 1 lipca na kierunkach do: Londynu Stansted, East Midlands oraz Dublina.

 AAA2863QQ

Jak zapewniają Władze Portu Lotniczego Łódź - lotnisko jest logistycznie przygotowane do obsługi pasażerów w nowym reżimie sanitarnym. Przy wejściu do terminala ustawiono specjalną bramkę, przez którą przechodzący pasażerowie będą mieć mierzoną temperaturę. Wystarczy zbliżyć nadgarstek lub czoło do czytnika, który dokona pomiaru temperatury ciała. Jeśli będzie prawidłowa, pasażer usłyszy komunikat „Witamy!”. Osoba z podwyższoną temperaturą będzie proszona o przejście do osobnego pomieszczenia - kabiny oceny stanu zdrowia pasażerów. Tam odpocznie 15 minut i ponownie będzie miała mierzoną temperaturę. Jeśli służby medyczne stwierdzą, że oprócz gorączki, ma inne objawy mogące wskazywać na COVID-19, nie będzie mogła wejść na pokład samolotu.

 AAA2855QQQ

Wszystkie osoby przebywające na terenie terminala będą musiały nosić maseczki lub przyłbice. Wyjątkiem są dzieci do lat 4. Maseczki będą obowiązkowe także na pokładach samolotów. W budynku terminala należy zachowywać dystans społeczny - minimum 1,5 metra. Stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, punkt informacji, bramki do boardingu, kontroli paszportowej zostały wyposażone w ekrany ochronne. Aby uniknąć bliskiego kontaktu między pasażerami i pracownikami, pasażerom zaleca się odprawiać się samodzielnie i posiadać kartę pokładową w wersji elektronicznej.

 

Zdjęcia Andrzej AMERSKI