środa, 05 października 2022

  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Gotowość do sezonu zimowego

 

Sprzęt, którym dysponują służby utrzymania nawierzchni lotniska składa się z trzech zestawów pługów-oczyszczarek o szerokościach roboczych 9, 6 i 6 m. Do tego dochodzi oczyszczarka kompaktowa z pługiem 6 m. Trzy ciągniki Ursus z pługami od 3,6 do 4,7 m. wraz z oczyszczarkami oraz jeden ciągnik z pługiem 2 m. Całość uzupełniają dwa pługi wirnikowe oraz dwa rozsiewacze podczepiane, ciągnione, do materiałów sypkich a także trzy opryskiwacze przyczepiane do ciągników, które służą do rozkładania środków płynnych. Do załadunku wywożonego śniegu posłużą - jedna ładowarka kołowa czołowa i ładowarka kołowa teleskopowa.

Sprzęt jest w stanie bardzo dobrym, kilka maszyn jest nowych.

Chrzest zimowy służby przeszły już w listopadzie, kiedy to spadło kilka centymetrów śniegu. Poradzono sobie z nim bez problemów. Wszyscy zaangażowani w akcję wierzą, że wzorem lat poprzednich, lotnisko będzie w stanie przyjąć i odprawić każdy samolot.

Nadeszła zima, warunki są trudne ale wiemy, że Dział Eksploatacji Lotniska tak jak w minionych latach tak i teraz poradzi sobie z ekspansją przyrody. Jeszcze żaden samolot nie był i (jak zapewniają pracownicy działu), nie będzie przekierowany na inne lotnisko bo nie sprostają wyzwaniu.

Akcja zima

Akcja zima

Akcja zima

Akcja zima

Akcja zima

Akcja zima

Fot. Andrzej Amerski, nap. Mikołaj Neumann

 

Jesteś tutaj

Start Artykuły archiwalne

Szukaj

dropdown