czwartek, 02 lutego 2023

  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
ŁÓDZKI PORT LOTNICZY ZAWITAŁ DO BOLIMOWA.

W BolimowieW dniu 22 marca, z inicjatywy Andrzeja Amerskiego i Andrzeja Wrony wystawa fotografii lotniczej ich autorstwa zagościła w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie. Otwarcie wystawy połączyli autorzy z prezentacją Łódzkiego Portu Lotniczego im. W. Reymonta. Ze względu na specjalistyczne klasy w Bolimowskiej szkole o profilach pożarniczym i policyjnym prelegenci skupili się na przybliżeniu działania lotniskowych służb - straży pożarnej oraz ochrony bezpieczeństwa lotniska.

Prezes Portu, Pan Przemysław Nowak, objął całość przedsięwzięcia swoim patronatem i dokonał otwarcia wystawy.

Historię lotnictwa, zwłaszcza łódzkiego, obchodzącego w tym roku swoje stulecie przybliżył licznie zgromadzonej młodzieży kolega Karol Gawora. Wszystkie prelekcje były ilustrowane pokazem wizualnym.

Pan Przemysław Nowak w swoim wystąpieniu omówił osiągnięcia naszego portu, zamierzenia oraz przedstawił dynamikę rozwoju lotniska Lublinek. Kilka filmów autorstwa Pana Nowaka z jego skoków spadochronowych wywarło wielkie wrażenie wśród widzów. Nam, znającym lotnictwo, też te filmy sprawiły dużo przyjemności.

Specyfikę pracy Lotniskowej Straży Pożarnej, jej sprzęt i zadania w swoim wykładzie przedstawił Pan Krzysztof Gliszczyński. W obszernym referacie zawarł dużo fachowej wiedzy i uczniowie pożarnictwa z pewnością sporo zyskali. Zwieńczeniem tego referatu był pokaz wozu sztabowego straży lotniskowej, jego wyposażenia i możliwości dowodzenia akcją ratunkową.

Policjanci, którzy przybyli z Komendy Miejskiej Policji ze Skierniewic, omówili zabezpieczenie imprez masowych w związku ze zbliżającym się Euro 2012. W dużej części działania takie mogą być potrzebne na lotniskach ponieważ kibice piłkarscy nie zawsze są dobrze nastawieni do otoczenia. Bezpieczeństwo jest priorytetem tych działań i dlatego policja nie zawsze reaguje w sposób łagodny. Bywa, że siła musi być użyta i takie działania też były prezentowane.

Pani Katarzyna Nowosielska jest funkcjonariuszką Straży Granicznej pracującą na lotnisku. Czym zajmuje się Straż Graniczna i jakie bywają efekty jej pracy to referat przekazany młodzieży z dużą swadą i ciekawie rozwinięty. Fotografie z przykładami działań Straży Granicznej uzmysłowiły zebranym ogrom pracy jaką trzeba wykonać dla prawidłowego zabezpieczenia granicy państwowej, pasażerów jak i samego lotniska.

W Bolimowie

W Bolimowie

W Bolimowie

W Bolimowie

W Bolimowie

W Bolimowie

Fot. A. Amerski

 

Jesteś tutaj

Start Artykuły archiwalne

Szukaj

dropdown