piątek, 09 grudnia 2022

  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Lublinek lotniskiem zapasowym dla przewoźników

12.12.2008

Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi jest od dziś lotniskiem zapasowym dla linii lotniczej Wizz Air. W przypadku trudności z lądowaniem w Warszawie piloci tego węgierskiego przewoźnika mogą skorzystać z lotniska im. Reymonta. Po lądowaniu w Łodzi pasażerowie mają być przewożeni autobusami do stolicy. Na Okęcie Wizz Air lata z 16 europejskich miast.
Port im. Władysława Reymonta będzie też lotniskiem zapasowym dla narodowego przewoźnika: Polskich Linii Lotniczych LOT. Lotnisko w Łodzi pozytywnie przeszło audyt przedstawicieli LOT-u. W przypadku problemów z lądowaniem na Okęciu lub na innym polskim lotnisku piloci narodowego przewoźnika będą lądowali w Łodzi.
Umowa o ustanowieniu lotniska zapasowego zostanie także podpisana z linią czarterową: Air Italy Polska.
Port Lotniczy Łódź dysponuje wolnymi miejscami postojowymi dla samolotów. Na oddanej do użytku w czerwcu tego roku nowej płycie postojowej można ustawić dodatkowe cztery maszyny klasy Boeing 737.  Wolne miejsca postojowe były jednym  z argumentów użytych podczas rozmów do liniami lotniczymi o ustanowieniu w Łodzi zapasowego lotniska.
Atrakcyjność lotniska dodatkowo zwiększy planowana na przyszły rok rozbudowa systemu świateł podejścia (do długości 960 metrów). Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wyposaży także port w dodatkowe radiowe pomoce nawigacyjne. Dzięki tym inwestycjom w Łodzi będą mogły lądować samoloty w trudnych warunkach pogodowych.

 

Jesteś tutaj

Start Artykuły archiwalne

Szukaj

dropdown